Rulluisutamine | Rullest | Võistlused | Kontakt                   
 
Rullest on rulluisuklubi, mis alustas tegevust 1995 aastal. Rullest kuulub Eesti Rulluisuliitu. Spordiklubist Rullest on välja kasvanud ka kaks pisemat rulliluuisutamise klubi Step by Step ja Little Step.

Alates 1995 aastast on uisutamise oskuse omandanud meil üle tuhande lapse. Paljud neist on jäänud pikemalt selle kauni spordiala harrastajateks ja seadnud endale kõrged eesmärgid. Praegu ühendab klubi ligi 92 noort rulluisuhuvilist vanuses 6 kuni 20 eluaastat. Ilurulluisutamine on tänaseks maailmas juba üpris levinud spordiala, mis pürgib olümpiamängude näidisspordialaks. Rulluisutamine on üks vähestest spordialadest, millega võib alustada väga noorelt: 6-7 aastaselt. See on paljuski seotud muusika, koreograafia ja tantsuga, kuid nõuab ka head vastupidavust ja jõudu. Lisaks uisutamisoskusele omandatakse ilus rüht, tugevdatakse oma tervist ja heade tulemuste korral võib parimatest saada tipptasemel ilurulluisutaja.
Rullest tuli 2006 aastal Euroopa meistriks!

Klubi tegutsemise esialgseks eesmärgiks oli tutvustada lapsi atraktiivse spordialaga, esineda rull-iluuisutamise kavadega mitmesugustel kultuuriüritustel. Hiljem lisandus soov osaleda rahvusvahelistel võistlustel. Alates 1995 aastast on rulluisuklubi Rullest osa võtnud Euroopa meistrivõistlustest ja rahvusvahelistest karikavõistlustest nii rühma- ja kunjunduisutamise kavadega kui ka üksikkavadega Hispaanias, Portugalis, Horvaatias, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Taanis, Horvaatias, Hollandis ja Belgias. 2006 aastal, Hispaanias toimunud rull-iluuisutamise EM-l tulid Rullesti kadetid rühmakavaga Euroopa meistriks, kahel korral on saavutatud EM-l II koht ning 2007.aasta EM-l saavutati juuniorite kujunduisutamises III koht. Sügiseti Euroopas toimuvatel showprogrammide võistlustelt on 3 aastat järjest koju toodud üldvõidu rändkarikas. Iga aasta korraldab Rullest ka Eestis erinevaid rull-iluuisutamise võistlusi ja esinemisi.
Lisaks võistlusspordile võtab Rullest osa ka erinevatest esinemistest ja suurtest rahvusvahelistest sõjaväeorkestrite muusikaüritustest nii Eestis kui ka välismaal. Väga edukad ja meeldejäävad esinemised on olnud erinevatel suurtel rahvusvahelistel Tattoodel ja spordi-showdel: Kanadas, Maltas, Saksamaal, Rootsis, Türgis, Belgias, Shveitsis, Prantsusmaal ja Itaalias. 2013 a oli Rullesti 32-liikmelisel tiimil oli au avada uusaasta pidustused Hong Kongis, mida jälgis tänavatel üle 100 tuhande inimese ning toimus ka TV ülekanne (CNN) üle terve maailma.
Praegu toimuvad treeningud 2 - 5 korda nädalas. Sellele lisanduvad tantsu- ja koreograafiatunnid. Tänaseks oleme saavutanud oma eesmärgi – meid hinnatakse hea koostööpartnerina ja meiega arvestatakse Euroopas toimuvatel rahvusvahelistel võistlustel kui tugevate konkurentidega.

Copyright © 2003 - 2017 Spordiklubi Rullest